Nová zelená úsporám 2015

Na majitele domů čeká ještě skoro 400 milionů.  

27. 10. 2015Nová zelená úsporám 2015

Už jen do pravého poledne této soboty mohou majitelé pražských bytových domů požádat o dotaci z programu Nová zelená úsporám 2015. Přestože pro Prahu nebývají dotační programy vypisované tak často, jako pro ostatní části republiky, požádali zatím zdejší majitelé bytových domů pouze o necelých 101 milionů korun z 500, které pro ně jsou od poloviny května v programu Nová zelená úsporám (NZÚ) připraveny.

Dotace mohou dostat na zateplení, výměnu neekologických zdrojů tepla, výměnu elektrického vytápění za tepelné čerpadlo, solární ohřev vody či na instalaci nuceného větrání s rekuperací (zpětným získáním tepla z odpadního vzduchu). Majitelé rodinných domů z celé republiky přitom nabídku programu NZÚ od Státního fondu životního prostředí využili masově a finanční prostředky pro ně určené vyčerpali v průběhu několika jarních týdnů.

Vzhledem k tomu, že podle informací z ministerstva životního prostředí se další výzva pro majitele bytových domů otevře nejdříve někdy v prosinci, případně až na začátku dalšího roku, je jejich současný přístup překvapivý. Může se ovšem stát, jako se to děje prakticky vždy před koncem termínu, že majitelé pražských domů pošlou své dotační žádosti na poslední chvíli. Pokud tak učiní, nemusejí mít obavy z kolapsu elektronického systému, který žádosti přijímá. Společnost SYSCOM software, jež pro ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí systém připravila a spravuje, s takovou možností počítá.

„Po zkušenostech z předchozích etap NZÚ jsme posílili technickou část systému, takže zvládne i případné enormní zatížení. Ostatně podobnou situaci jsme absolvovali minulý týden, kdy začala průběžná výzva Nové zelené úsporám 2015+ pro rodinné domy a systém si s ní poradil bez problémů,“ ubezpečil případné žadatele o dotaci jednatel společnosti SYSCOM software Kamil Bouška.

Kontaktujte nás

tel.: (+420) 286 582 975
fax: (+420) 286 892 961
e-mail: posta@ssw.cz
Pro registrované
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací OK
Partnerské systémy